Infra4NextGen

Az Európai Bizottság által finanszírozott, 9,75 millió eurós projekt összehozza a kulcsfontosságú társadalomtudományi kutatási infrastruktúrák eredményeit, hogy támogassa a NextGenerationEU helyreállítási tervet és az Európai Unió ifjúsági politikáját.

Az Infra4NextGen néven futó projekt egy négyéves program, amely 2024. március 1-jén indult, és a már meglévő kutatási szolgáltatások újrafelhasználásával és testreszabásával támogatja a NextGenerationEU program öt fő témáját.

A projektet az Európai Társadalmi Felmérés Európai Kutatási Infrastruktúra Konzorcium (ESS ERIC) koordinálja, és központi szerepet kap benne a CESSDA ERIC, az Európai Értékrend Felmérés (EVS) és a Generációk és Nemek Programja (GGP).

A NextGenerationEU célja, hogy Európa „zöldebb, digitálisabb és ellenállóbb jövőt” építsen, amely öt kulcsfontosságú területre összpontosít: Tegyük zöldebbé; Tegyük digitálissá; Tegyük egészségessé; Tegyük erőssé; és Tegyük egyenlővé.

Az öt terület mindegyikén a partnerek kezdetben összeállítanak egy leltárt a releváns, nemzetközi felmérésekben már szereplő elemekről, ideértve az Eurobarométert, az Európai Életminőség Felmérést, az Európai Társadalmi Felmérést (ESS), a GGP-t, az EVS-t és a Nemzetközi Társadalomtudományi Felmérési Programot (ISSP).

A leltárt a Londoni City Egyetem (ESS ERIC), a Holland Királyi Művészeti és Tudományos Akadémia (KNAW) alá tartozó Holland Interdiszciplináris Demográfiai Intézet (NIDI) fogja összeállítani a Generációk és Nemek Felméréséhez (GGS), valamint a Milánói Egyetem az Európai Értékrend Felméréshez.